Filmy żołnierz, relacja rodzinna, relacja ojciec-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje żołnierz, relacja rodzinna, relacja ojciec-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Czy główny bohater, Artur potrafi ożywić kota? Czy, jak twierdzi jego młodszy brat Marcin, czyta w myślach? Czy rzeczywiście umie przewidzieć, co się za chwilę wydarzy? Wszystko dzieje się w pozornie zwyczajnej, przeciętnej polskiej rodzinie. Ojciec Hubert, zawodowy żołnierz, właśnie wrócił z misji w Afganistanie. Matka Teresa dostała nową pracę jako agentka ubezpieczeniowa. Widzimy ich z trójką dzieci na pikniku w lesie, wyglądają na szczęśliwych. Jak to możliwe, że pojawia się tam zło, które urasta do niewiarygodnej katastrofy? Akcja filmu rozpoczyna się w momencie aresztowania dwóch braci. Kolejne dni poprzedzające tragiczne wydarzenia odkrywają nowe motywy okrutnej zbrodni… Mroczna, sensacyjno-kryminalna historia zaczyna przeradzać się w przerażającą psychologiczną wiwisekcję.
Trójka rannych w Iraku amerykańskich żołnierzy wraca do USA. Odchodzący na emeryturę sierżant Cheever (Tim Robbins) z radością wyczekuje chwili, kiedy zobaczy żonę i będzie mógł (w bardzo niekonwencjonalny sposób) zadbać o wykształcenie syna. Sympatyczna, nieco naiwna szeregowa Colee Dunn (Rachel McAdams) chce odwiedzić rodzinę swojego zabitego na wojnie chłopaka. Sierżant TK Poole (Michael Peña) miesięczną przepustkę ma spędzić u swojej narzeczonej. Chłopak jest mocno zestresowany, gdyż w wyniku postrzału cierpi na pewną wstydliwą dla mężczyzny niedyspozycję. Z powodu awarii prądu na lotnisku cała ta trójka część drogi musi pokonać wspólnie samochodem. Podczas tej podróży, która potrwa znacznie dłużej niż miała trwać, skonfrontują swoje nadzieje i wyobrażenia o powrocie do domu z rzeczywistością i dowiedzą się, że czasami gubiąc drogę, można przypadkiem znaleźć coś bardzo cennego.
Burzliwe stosunki Napoleona z Rosją, służą jako tło dla splątanego życia osobistego dwóch arystokratycznych rodzin.


Zesłany po klęsce w bitwie o niepodległość szkockich górali, Alan Breck Stewart (Armand Assante) w 1751 r. powraca potajemnie do domu. Odważny żołnierz, wyjęty spod prawa w swoim kraju, musi wypełnić misję i zebrać daniny dla górali zesłanych na banicję do Francji. W międzyczasie młody David Balfour (Brian McCardie) odkrywa, że dziedziczy po swoim zmarłym ojcu posiadłość, o której istnieniu nie miał pojęcia. Wkrótce drogi obu mężczyzn się splatają.
Sally Perel, żydowski chłopak uciekając przed hitlerowcami, trafia do organizacji komsomolskiej w Grodnie, gdzie wciela się w żarliwego wyznawcę ideologii komunistycznej. Los sprawia, że wpada w ręce wyznawców ideologii wyższych ras... i okazuje się dla nich najczystszym egzemplarzem aryjczyka, godnym szlifowania swych umiejętności w kuźni kadr faszystowskiego państwa.
Dionizy Złotopolski (Henryk Machalica) mieszka w Złotopolicach wraz z synem Markiem (Kazimierz Kaczor), niezależnym senatorem, najczęściej zresztą przebywającym w Warszawie, i jego żoną Barbarą (Anna Nehrebecka), którzy mają dwóch dorosłych synów. Starszy Waldemar (Andrzej Nejman) jest gospodarzem i prowadzi gospodarstwo. Nie ma szczęścia w miłości i wciąż szuka kandydatki na żonę. Okazuje się, ze znalezienie partnerki, która zgodziłaby się wraz z nim zamieszkać na wsi jest trudne. Młodszy syn – Kacper Złotopolski (Andrzej Piaseczny) to czarna owca w rodzinie. Rzucił szkołę i postanowił rozpocząć karierę muzyka. Druga linia rodu – Gabrielowie mieszkają w Warszawie. Wywodzą się od bliźniaczej siostry Dionizego, Eleonory (Alina Janowska). Jej syn – Wiesław (Paweł Wawrzecki) jest komendantem posterunku policji na Dworcu Centralnym, a jego żona Marta (Ewa Ziętek) prowadzi luksusową kawiarnię. Mają razem syna – Tomka (Piotr Szwedes), który ku rozpaczy rodziców rzucił studia medyczne i rozpoczął karierę akwizytora – jego zdaniem w ten sposób najszybciej dorobi się dużych pieniędzy. Starszy syn Mirek (Radosław Elis) i jego żona Weronika (Agnieszka Sitek) oczekują narodzin pierwszego dziecka. Córka Wiesława z pierwszego małżeństwa, Agata (Paulina Młynarska), pracuje w agencji pośredniczącej w sprzedaży nieruchomości.
Historia niemieckiej rodziny Essenbeck, przemysłowców, właścicieli fabryki, rozgrywająca się w latach 1933-34, czyli od pożaru Reichstagu do "nocy długich noży". Opowieść o zawiści, walce i upadku godności. Visconti czerpie tu z MacBeth'a, Demonów Dostojewskiego, jak i z Thomasa Manna i z Götterdämmerung Wagnera.
Film opowiada o kilku żołnierzach, którzy po miesiącach spędzonych w Iraku - miejscu, gdzie codziennie narażali swe życie na niebezpieczeństwo - powracają do rodzinnych domów. Problemy z aklimatyzacją są dla nich równie wielkie jak trudności, które przynosiła im codzienna walka o życie.
Opowieść o niezłomnej woli i wielkiej wierze przeciwstawionym fizycznej sile i politycznym mechanizmom. To prawdziwa historia Tenzina Gyatso - tybetańskiego chłopca, który jako Dalaj Lama prowadził swój naród przez najbardziej burzliwe czasy w jego historii.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…